Nosework

zajęcia z psem, węszenie, nosework
Nosework to psi sport, który wziął swoje początki ze szkoleń psów policyjnych, poszukujących materiałów wybuchowych i narkotyków.
 
Nosework to godziny świetnej zabawy, w czasie której pies rozwiązuje węchowe łamigłówki szukając różnego rodzaju zapachów umieszczonych w pomieszczeniach lub na zewnątrz, schowanych w różnego rodzaju przedmiotach, w pojazdach lub w wodzie. W Polsce pracujemy na 3 różnych olejkach zapachowych: cynamonowym, pomarańczowym i goździkowym.

Kurs prowadzony jest w trybie zajęć indywidualnych.
W czasie zajęć psy uczą się przy zastosowaniu metody wzmocnień pozytywnych.

KTO MOŻE UCZESTNICZYĆ

Nosework to sport dla każdego psa: rasowego i nierasowego, dużego i małego, sprawnego i niesprawnego fizycznie. Z powodzeniem mogą brać udział psy niewidome i niesłyszące oraz starsze, dla których stymulacja umysłu jest niezwykle ważna. Sport ten świetnie sprawdza się również w przypadku psów lękliwych, ponieważ dzięki, w dużej mierze, samodzielnej pracy i podejmowaniu decyzji pies wzmacnia swoją pewność siebie. Jednym słowem: to sport dla każdego!

CZAS TRWANIA KURSU

Cały kurs składa się z 8 spotkań. Z częstotliwością 1 raz w tygodniu.

Pierwsze spotkanie jest częściowo spotkaniem teoretycznym, a częściowo poświęconym pracy z psem.

Wszystkie zajęcia trwają od 40 do 50 min i są prowadzone w trybie indywidualnym, w czasie którego tempo pracy węchowej jest dostosowywane do danego psa.
Na ostatnim spotkaniu poza pracą z psem przewidziany jest mini-egzamin końcowy i rozdanie dyplomów ukończenia szkolenia. 
 
Naszym celem jest:
  • zbudowanie silnej więzi między przewodnikiem, a jego psem
  • zbudowanie pewności siebie u psa
  • praca pod kątem przygotowania do egzaminów lub zawodów Nosework Polska